ی, 08/08/1401 - 14:08 خراسان رضوی

حسین زاده مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی: شبکه سازی بین هنرمندان از ملزومات فعلی کشور است

محمد حسین زاده مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در جمع مدیران و سرمایه انسانی کانون های بسیج هنرمندان این استان که ششم آبان ماه در محل مجتمع فرهنگی امام رضا (ع) در مشهد مقدس با حضور سرهنگ رجبی رئیس سازمان بسیج هنرمندان خراسان رضوی برگزار شد، گفت: در اتفاقات اخیر، شاهد واکنش منفی برخی از چهره های هنری کشور بودیم. چهره هایی که گاها، بواسطه حمایت هایی که از آنها شده و پروژه هایی کلانی که به آنها داده شده بود، با رفتاری که در طول این چهل روز از خودشان نشان دادند باعث ایجاد آشوب و تشویش اذهان عمومی شدند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی افزود: تعریف لغت هنرمند، به معنای فلان خواننده و یا بازیگر بزک کرده سینما نیست. به معنای فلان مجری چند صد میلیونی صدا و سیما هم نیست. مگه اینها چند نفرند؟ همه با هم ۲۰۰ نفر نمی شوند. هنرمند، به معنای اصلی یعنی، اینهمه خطاط، نقاش، شاعر، نویسنده، هنرهای تجسمی، گرافیک و... به وسعت همه ایران داریم. بله کاملا درست است که ما اشتباه کردیم. اینکه کمک کردیم آن هنرمند بزک کرده بیشتر از بقیه هنرمندان دیده شود.

حسین زاده افزود: حس می شود که انسجامی در جامعه هنری و ارزشی وجود ندارد. ما بعنوان مدیر اشتباه کردیم که شما هنرمندان را نخواستیم که به وقت حادثه دور هم جمع باشیم. شما هم مقصرید. اگر مدیر نفهمید، شما "آتش به اختیارید."

حسین زاده در ادامه صحبت هایش به نقش والای هنرمندان در این برهه از زمان اشاره و گفت: ما الان نیاز داریم به شبکه و تشکیلات هنری. مهمترین ماموریت بسیج هنرمندان این است که هنرمندان بسیجی را، شبکه داشته باشد. اگر چهار تا هنرمند بر علیه مقدسات ما حرف زدند(جریان روشنفکری) چهار هزار هنرمند بسیجی، صدایشان رساتر باشد. این را ضعف داریم. مثلا فلان هنرمند را داریم در فلان شهرستان که باید کمک کنیم دیده شود. شاخص شود. باید بدانیم در کدام رشته های فرهنگی هنری، ضعف داریم. رشته هایی که قوت داریم را چگونه رشد دهیم. دستگاه های فرهنگی هنری کشور متعدد هستند. باید بتوانیم این ها را دور یک میز جمع کنیم. هنرمند بسیجی، استقلال دارد. شما هنرمندان بسیجی با آزادگی و حریتی که دارید می توانید جریان ساز باشید. در مقابل یک هنرمند باید از جنس خود هنرمند موضع گیری نماید. ما دو اقلیت بین هنرمندان داریم، یکی هنرمندانی که ارزشی هستند. مثل شما.  هر کاری شود، این ها سر عمل و اعتقادشان ایستاده اند. یک اقلیت دیگر هم داریم که ضد انقلابند. بی اخلاق هستند و بسیار هم محکم هستند. صد تا خورشید هم جلوی پایشان بگذاریم آنها محکم ایستاده اند. ولی اکثریت هنرمند ختثی ما بین این دو اقلیت هستند که نیاز به مذاکره دارند. باید با ان توده گسترده گفتگو شود. درد دل میخواهند. سازماندهی ما باید به این سمت برود که اکثریت را پوشش دهد. خود هنرمندان باید برای هنرمند جهاد تبیین داشته باشد.

در انتهای این نشست، سرهنگ رجبی رئیس سازمان بسیج هنرمندان بر جدیت انجام فرایند اداری و جذب و ثبت هنرمندان عادی و فعال کانون های شهرستان ها و بر ادامه میثاق بین هنرمندان و فعالیت و تکاپوی بیشتر تاکید نمود و گفت: امروز نقش شما هنرمندان بسیار حساس و تاثیر گذار است. سعی کنید در این برهه بتوانید با جهاد تبیین بین خودتان هدایت، ترغیب و تشویق را سرلوحه خود قرار دهید و رسالت خود را به نحوی شایسته و بایسته به سرانجام برسانید.


ارسالی: ویدا حنفی

روابط عمومی سازمان بسیج هنرمندان خراسان رضوی

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.
پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)
Answer this question to verify that you are not a spam robot.