ی, 08/08/1401 - 13:25 خراسان رضوی

نشست استانی سر گروه های صالحین سازمانی بسیج هنرمندان خراسان رضوی برگزار شد

حجت الاسلام اسدالهی مسئول حلقه های صالحین سازمان بسیج هنرمندان خراسان رضوی در جمع مدیران کانون های بسیج هنرمندان این استان:کم کاری فرهنگی یا همان ولنگاری فرهنگی، مشکل اصلی کشور است. بودجه فرهنگی کم است. اگر می خواهیم مشکلات کشور حل شود باید به کارهای فرهنگی توجه شود.

نشست سرگروه های صالحین سازمان بسیج هنرمندان، عصر پنجم آبان ماه با حضور مدیران و سرمایه های انسانی کانون های بسیج هنرمندان این استان در محل تالار اجتماعات مجتمع فرهنگی امام رضا(ع) مشهد مقدس برگزار شد.

در این جلسه، حجت الاسلام اسدالهی مسئول حلقه های صالحین سازمان بسیج هنرمندان خراسان رضوی، در خصوص مباحث معرفتی شناخت جوهره وجودی انسان، تفکر، عقاید، ابعاد فرازمان و فرامکان، توان اختیار و اراده انسان، صحبت هایی ایراد نمود.

وی در صحبت های خود با اشاره به اهمیت داده های فکری انسان گفت: اگر در ذهنیت مردم ما داده های اشتباهی ارائه شود و اگر داده غلط به ذهن مردم القا شود، تفکر هم غلط خواهد بود. اگر داده درست باشد، مردم درست حرکت می کنند.

حجت الاسلام اسدالهی کم کاری فرهنگی را مشکل اصلی کشور دانست و گفت: کم کاری فرهنگی یا همان ولنگاری فرهنگی، مشکل اصلی کشور است.  بودجه فرهنگی کم است. اگر می خواهیم مشکلات کشور حل شود باید به کارهای فرهنگی توجه شود.

وی گفت: وقتی کار فرهنگی با هنر ترکیب شود با اهمیت تر و تاثیر پذیری گسترده و شگرفی ایجاد می کند. بزرگترین معجزه پیامبر اسلام قرآن کریم پر از زیبایی و فصاحت کلام است. پیام های قرآنی با داستان ارسال می شود. اگر پیامبر الان زنده بودند صد درصد در تولیدات هنری و ساخت فیلم و گرفتن عکس، تاکید می کرد. خداوند خودش یاریگر معیشت انسان است. در قرآن با داستان و فیلم به مردم پیام رسانی می شود. همه چیز دست خداست. برای انقلاب ما بشارت داده اند که باید دست امام زمان(ع) برسد. هر چند دشمنان زور بزنند .تمام عالم دست به دست هم دهند و هم را کمک کنند، این انقلاب از بین نمی رود که هیچ، هر روز   قوی تر می شود. با این ابرقدرت ها با این مسئولان خائن و هشت سال سقوط در دوره روحانی که سونامی برای کشور بود و زیر ساخت های لازم برای معیشت فراهم نکردند، با همه این اوضاع، این کشور مانده است و یک دلیل اثبات ظهور امام زمان است.

وی در ادامه این نشست، ضمن  پاسخ به شبهات و سوالات مدیران کانو ها، به وظیفه هنرمندان در این برهه کشور اشاره نمود و لزوم جهاد تبیین را با ذکر دلایل و نتیجه گیری متذکر شد و گفت: جهاد کنیم. تمام انرژیمان را صرف کنیم. در جهاد تبیین، توان بیان کردن را داشته باشیم. روی بیانیه گام دوم کار کنیم. دستاوردهای نظام را بگوییم. اینها باید تبدیل به فیلم، عکس و شعر شود و به شبهات جواب کامل دهیم.
ارسالی:

ویدا حنفی / روابط عمومی سازمان بسیج هنرمندان خراسان رضوی

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.
پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)
Answer this question to verify that you are not a spam robot.