پ, 08/19/1401 - 10:33 مدیر سایت

به میزبانی سازمان بسیج هنرمندان کشور؛ نشست هم‌اندیشی هنرمندان سینما و اصحاب فرهنگ با مسئولین کمیسیون فرهنگی مجلس برگزار شد.

تصویر

نشست هم‌اندیشی هنرمندان سینما و اصحاب فرهنگ با مسئولین کمیسیون فرهنگی مجلس به میزبانی سازمان بسیج هنرمندان کشور دوشنبه ۱۴۰۱/۸/۱۶ در مجموعه فرهنگی تفریحی نیاوران، برگزار شد.

طی این جلسه، هنرمندان نکات و دغدغه‌های خود را در عرصه‌ های مختلف فرهنگی،حقوقی، معیشتی و... با مسئولین کمیسیون فرهنگی مجلس مطرح کردند و نیز خواستار تقویت و اصلاح قوانین نظارت بر تولیدات نمایشی شدند. همچنین اظهار داشتند: هنرمندان هم تاثیرگذار هستند و هم تاثیرپذیر؛ لذا حمایت از هنرمندان وطنی و وجود یک نظارت و ممیزی خاص در حوزه قوانین از اهمیت بالایی در ارائه تولیدات باکیفیت و متناسب با شئونات و ارزشها برخوردار است. ایشان همچنین فاصله میان پیشکسوتان هنرمند و نسل جوان را موجب عقبگرد فرهنگی دانسته و خواستار حذف این فاصله و اصلاح قوانین شدند.
پس از بیان پیشنهادات و مطالبات هنرمندان؛ دکتر غلامرضا منتظری، نائب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس ضمن تقدیر از سازمان بسیج هنرمندان در برپایی این نشست، خواستار برقراری ارتباط مستمر هنرمندان با مجلس شده و مطالبات بحق هنرمندان و پیشکسوتان سینما را در دستور پیگیری قرار دادند.

#سازمان_بسیج_هنرمندان
#مطالبه