بیانیه انجمن فیلم سازمان بسیج هنرمندان

د, 03/09/1401 - 15:59 مدیر سایت

بیانیه انجمن فیلم سازمان بسیج هنرمندان

تصویر

بسم الله الرحمن الرحیم

دین مبین اسلام و مذهب شیعه همواره منادی بیداری جوامع و عدالت و ظلم ستیزی بوده و از همان ابتدای پیدایش فعالیت های استعماری دولت های غربی در چند قرن گذشته، استعمارگران دین اسلام را بزرگترین مانع خود در راه تسلط بر منابع کشورهای مسلمان یافتند و از همان سال ها تلاش برای تحریف و تضعیف دین را آغاز کردند.

امروزه بر کسی پوشیده نیست که همان دول زیاده خواهی غربی که روزی آشکارا در پی استعمار بودند و حال به استعمار فرهنگی و سیاسی روی آورده اند؛ از طرفی گروه های تروریست و تندروی مذهبی را آموزش داده و به سرزمین های اسلامی گسیل می کنند و طرف دیگر با تولید فیلم و محصولات رسانه ای اینگونه تبلیغ می کنند که تروریسم و خشونت پیامد طبیعی اندیشه اسلامیست. در دهه های گذشته همزمان با پشتیبانی سرویس های جاسوسی غرب از گروهک های تروریستی مانند طالبان، القاعده و داعش سینمای غرب نیز انبوده فیلم هایی را تولید کرد که خشونت را با اندیشه های اسلام عزیز پیوند می داد.

حال جای تعجب ندارد که جشنواره سیاسی فیلم کن که سالهاست معیارهای هنری و فنی را کنار نهاده و جوایز خود را با اهداف سیاسی تقسیم می کند، بخشی از جوایز فرمایشی خود را به فیلمی اختصاص دهد که قتل های زنجیره ای زنان را به اندیشه های مذهبی نسبت می دهد و در این راه به امام رئوف شیعه و مضجع شریفش در مشهد مقدس اهانت می کند.

اینگونه اقدامات مبتذل در قالب یک جشنواره سینمایی قدیمی و با سابقه نشان دهنده این حقیقت است که اندیشه غربی نه تنها به شعار هنر برای هنر پایبندی صادقانه ای ندارد بلکه هنر را ابزاری در خدمت اهداف سیاسی و استعماری خود می داند.

انجمن فیلم سازمان بسیج هنرمندان ضمن ابراز انزجار از این دست فعالیت های ضد دین و غیراخلاقی در قالب جشنواره های بی مایه سینمایی، از هنرمندان و دست اندرکاران سینمای اخلاقی و انسانی ایران درخواست دارد تا بیش از پیش با پرداختن درست به مضامین والای دینی، چهره حقیقی اسلام ناب محمدی (ص) را به جهانیان معرفی نمایند. روابط عمومی سازمان بسیج هنرمندان کشور