جمعه, 02/17/1400 - 12:34 azargh-admin

بیانیه جمعی از هنرمندان ارومیه به مناسبت روز جهانی قدس سال ۱۴۰۰

اینجا پساپس تاریخ است؛ به فریاد آمده ام، فریاد من از نوک قلم صاحب هنران تراوش می‌کند تا ندای مرا از سینه سوخته مادری به گوش آدمیان برساند که کودک خونین بالش را در کفن پیچیده و سپیدی فلق را به انتظار نشسته است

بسم الله الرحمن الرحیم

من قدس هستم، تفسیر آیه نصر من الله و فتح قریب. من از قلب زمان آمده ام، من فریاد کودک تاریخم از خون سرخ عزت و افتخار. من کبوتر پروازم، سرود عشق کودک مردمان شهر آزادی ام که سینه به سینه تاریخ سروده شدم؛ شعر سرخ لالایی کودکانی که مادر زمان را به تماشا نشسته ام. من هستم؛ سالها بلکه قرن‌هاست که هستم؛ از جوانه زدن آدم تا انتهای عالم. من از زیر سم اسبان ناجوانمردی، بی عدالتی و بی عزتی برخاسته ام. صفحه به صفحه ام پر است از رشادت، جوانمردی، عزت و شرف، مملو از عشق و ایثار و فداکاری. پر از زخم های شمشیر بی رحم جنایت و خیانت که هر آن بر بالهایم فرود آمده اما من به امید کمال شکفتن، همه ساله جوانه زده و تولدی دیگر یافته ام و پرواز را از نو آغازیده ام.

 

اینجا پساپس تاریخ است؛ به فریاد آمده ام، فریاد من از نوک قلم صاحب هنران تراوش می‌کند تا ندای مرا از سینه سوخته مادری به گوش آدمیان برساند که کودک خونین بالش را در کفن پیچیده و سپیدی فلق را به انتظار نشسته است.

 

ننگ باد بر تماشاگرانی که پرده سینمای صهیونیست جنایتکار و هم‌پیمانانش را به نظاره نشسته اند در حالی که ادعای حقوق بشر و دموکراسی بر لب دارند.

 اما جبهه مقاومت قدرتمندتر از هر زمان دیگری با لبیک بر ندای پیر خمین، آنان را به ستوه آورده و خواب انتقال سفارت نامشروع به بیت المقدس را به زیر خروارها خاک فرو خواهد برد.

 

در این برهه از زمان قلب من بیت المقدس در سینه مردمانی می‌تپد که علی‌رغم شیوع ویروس منحوس و برخلاف توهمات صهیونیسم، با رد پایی از پویش جهانی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی ندای دفاع از مظلومیت فلسطین را بر اعماق جان عالمیان طنین افکن خواهند شد؛ آنان که دیده بر طلوع سرخ فرج دوخته و پرچم انا المهدی را در آسمان امیدشان به تصویر می‌کشند. نصر من الله و فتح قریب.